Tag

uczeń

zajęcia plastyczne dla przedszkolaka

Jakie zajęcia dodatkowe dla przedszkolaków? 

Dodatkowe zajęcia plastyczne pomagają w rozwijaniu umiejętności manualnych, uczą kreatywności, rozwijają wyobraźnię, uczą spostrzegawczości. Zajęcia muzyczne, czy to w ramach lekcji kółka tanecznego, rytmiki, gry na instrumencie mają korzystny wpływ na rozwój dziecka....W sytuacji kiedy przedszkolak zniechęci się do dalszego kontaktu z językiem, na dalszym etapie rozwoju nie będzie chciał się uczyć.

Rodzice i dziecko zimą

Nauka jazdy na nartach to nie wszystko. Czego nauczy się Twoje dziecko w przedszkolu narciarskim?

Czego jeszcze uczy się w przedszkolu narciarskim? Dla kogo przedszkole narciarskie? Pierwsze pytanie, jakie można byłoby zadać, to kiedy w ogóle dziecko może zacząć uczyć się jazdy na nartach....Dodatkowo, gdy zajęcia odbywają się w grupie, dzieci uczą się też wzajemnie od siebie.

mama z niemowlęciem

Becikowe i inne dodatki – ile pieniędzy na dziecko możesz dostać?

W jego ramach na każdego ucznia rodzice raz w roku otrzymują 300 zł, co ma pomóc w pokryciu części wydatków związanych z rozpoczęciem roku szkolnego. Świadczenie przyznawane jest na każde uczące się dziecko bez względu na to, jakie dochody posiada rodzina....Górną granicą wieku jest ukończenie przez dziecko 20 lat - jedynie dzieci niepełnosprawne będą otrzymywać 300 plus do ukończenia 24. roku życia, bez względu na to, czy uczą się w trybie dziennym czy zaocznym.

Radosne dziecko w szkole

Jak pomagać dziecku w nauce? Jak przygotować je do szkoły?

To błąd – każdy rodzic powinien lepiej poznać szkołę, w której uczy się ich maluch, poznać nauczycieli, a także rodziców jego kolegów i koleżanek....W szkole trzeba się uczyć, za to zabawy nie ma tam prawie w ogóle, choć wiele może zależeć od formy prowadzenia zajęć. Warto o tym pomyśleć jeszcze zanim nasza pociecha znajdzie się w szkole.

Dziecko rysujące

Czego uczyć dziecko w wieku przedszkolnym? Jak wspierać rozwój przedszkolaka?

W poniższym artykule podpowiadamy, jak uczyć dziecko w wieku przedszkolnym. Co jest ważne w rozwoju przedszkolaka?...Przedszkolaki codziennie uczą się i poznają nowe rzeczy, dlatego głównym zadaniem każdego rodzica jest ułatwianie im podejmowania wyzwań, pokazywanie otaczającego świata, wytłumaczenie poszczególnych zjawisk i wskazywanie najlepszych rozwiązań.

Miś z książką

Co czytać dziecku w wieku przedszkolnym?

Warto skorzystać z tej możliwości i zapewnić dziecku kontak z literaturą, która będzie je nie tylko bawić, ale i uczyć....Ten zbiór niesamowitych opowieści bawi i uczy, przekazując w swojej treści mnóstwo nauk związanych z moralnością, empatią i dobrem.

pluszowy miś

6 pomysłów na prezent na Dzień Dziecka

Zabawa klockami zresztą uczy także cierpliwości i pomaga ćwiczyć zdolności manualne. 2. Puzzle Z podobnych względów warto dziecku podarować różne puzzle czy układanki.

Raczkujące niemowlę
Dziadek z wnuczką na rowerze

Dziadkowie – co robią często, a czego nie powinni robić babcia i dziadek w kontaktach z wnukami?

W jaki sposób jednak dziadkowie uczą tego wnuki? To bardzo proste...zwykle zaczyna się od stwierdzenia „babcia Ci pozwoli, tylko nie mów tego mamie i tacie, to będzie nasza wspólna tajemnica”.

Rodzeństwo chłopcy

Jak radzić sobie z rywalizacją między rodzeństwem?

Najważniejsze jest jednak to, by rodzice uczyli dzieci odnajdywania kompromisowych rozwiązań w ich konfliktach i że nie trzeba rozwiązywać problemów przez krzyki i bójki.