Gdzie na weekend z dzieckiem w góry? 5 tras dla maluchów

Wypad z dziećmi w góry na weekend to świetny pomysł. Spędzanie wspólnie czasu na łonie natury jest niezwykle cenne, zarówno ze względu na zdrowie, jak i zacieśnianie relacji rodzinnych. W Polsce jest wiele szlaków, które można przemierzyć wraz z dziećmi w różnym wieku. Gdzie zatem najlepiej wybrać się na rodzinny weekend w górach? Podpowiadamy.

Beskidy – Skrzyczne

Beskidy obfitują wręcz w szlaki górskie o zróżnicowanej trudności i wybór trasy, którą będą mogły bezpiecznie przejść dzieci, nie powinien sprawiać trudności. Co więcej, można znaleźć trasy, które da się pokonać nawet z dzieckiem w wózku. Jedną z propozycji godnych rozważenia jest spacer Bajkowym Szlakiem Utopca. Warto rozważyć także wyprawę na Skrzyczne, które jest najwyższym punktem Beskidu Śląskiego.

Bieszczady

Dla rodzin szukających spokoju i kontaktu z naturą Bieszczady mogą być doskonałym wyborem. Szlaki są tam zazwyczaj mniej zatłoczone, a krajobrazy zapierają dech w piersiach. Ciekawym pomysłem jest na przykład zielony szlak na Małą i Wielką Rawkę, który śmiało można pokonać nawet z bardzo małymi dziećmi. Poza górskimi szczytami warto też wybrać się na spacer w doliny. Dla rodzin szczególnie polecana jest Dolina Rabskiego Potoku. Idąc tą ścieżką przyrodniczą, napotyka się ławeczki i miejsca na piknik, można podziwiać skały zawierające kryształ górski, odnajdywać totemy geologiczne, a przede wszystkim obcować z naturą.

Karkonosze

Jeśli zastanawiasz się, gdzie w góry z dzieckiem, to Karkonosze są idealne na rodzinny wypad. Znajduje się tam wiele łagodnych szlaków, a jednym z najpopularniejszych jest ścieżka nad Reglami. Ponadto warto odwiedzić Szklarską Porębę, w której aż roi się od atrakcji dla dzieci. Można tam również odwiedzić Wodospad Kamieńczyka oraz liczne parki przyrodnicze. Godna polecenia jest również droga na Śnieżne Kotły. W ciągu jednego weekendu nie sposób jest odwiedzić tych wszystkich miejsc, dlatego polecamy wracać w tę okolicę regularnie.

Tatry

Osobom, którym nie przeszkadzają ludzie na szlakach, można z czystym sumieniem polecić Tatry. Poza wymagającymi trasami jest tam także wiele łagodnych ścieżek, które świetnie nadają się na wycieczkę z dziećmi. Świetnym pomysłem może być, chociażby wypad do Doliny Chochołowskiej, która słynie z tego, że wiosną rosną tam przepiękne krokusy. Na małych podróżnikach ten wspaniały krajobraz zrobi ogromne wrażenie. Z kolei rodzinom ze starszymi dziećmi polecamy wejście na Kasprowy Wierch.

Góry Stołowe

Okolice Kudowy-Zdroju to wspaniałe miejsce na rodzinny wypoczynek. Można tam spędzić pełen wrażeń weekend, odwiedzając między innymi Błędne Skały oraz wchodząc na Szczeliniec Wielki. Są to trasy, które z łatwością pokonają nastolatki, a nawet młodsze dzieci. Poza wspaniałymi szlakami górskimi można również ciekawie spędzić czas, odwiedzając Muzeum Zabawek Bajka i Muzeum Żaby, gdzie przygotowana jest specjalna ścieżka edukacyjna na temat życia płazów. Dla osób o niewyczerpanych pokładach energii dodatkową atrakcją może być park linowy w Kudowie-Zdroju.

Jeśli macie sprawdzone miejsca na weekendowe wypady z dziećmi, to dajcie znać w komentarzu, a jeśli skorzystaliście z naszych pomysłów, to podzielcie się swoimi wrażeniami!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.