Gdzie w góry z dzieckiem? Jak przygotować się do górskiej wędrówki z dzieckiem?

Góry z dzieckiem mogą być niezapomnianym wypadem, o ile dostosujemy wycieczkę do wieku malucha i odpowiednio przygotujemy się do górskiej wędrówki. Poniżej nasze propozycje i wskazówki, które, mamy nadzieję, ułatwią decyzję i pozwolą Wam cieszyć się z górskiego wyjazdu!

Gdzie w góry z dzieckiem?

Wycieczka w góry z dzieckiem może być ogromnym przeżyciem, zarówno dla rodziców, jak i malucha. A zdecydowanie warto pokazywać pociechom piękno otaczającej przyrody. Maluchy są bardzo ciekawe świata i taka wycieczka pozostanie w ich pamięci na długo. Poniżej nasze propozycje górskich wypadów na zimowy weekend z dzieckiem i nie tylko.

Góry Stołowe

Góry Stołowe są naszymi ulubieńcami, jeśli o możliwość zorganizowania górskiego wypadu z dzieckiem. Znajduje się tam wiele ciekawych szlaków, które nie pozwolą dzieciakom na nudę. Możemy Wam polecić, aby udać się w miejsca mniej znane i nie tak popularne jak Błędne Skały czy Szczeliniec Wielki, ponieważ jest tam ogromny ruch i wielu turystów. No, chyba że macie na to ochotę, to wówczas najlepiej taką wycieczkę zorganizować w godzinach wczesnoporannych, albo zdecydowanym późnym popołudniem. Naszymi faworytami są Skalne Grzyby, Radkowskie Skały oraz Białe Skały.

Masyw Śnieżnika

Jeśli zależy Wam na wybitnie ładnych widokach, możemy Wam polecić Masyw Śnieżnika. Ponadto znaleźć tam można trasy rowerowe o różnych poziomach trudności, w tym te przeznaczone dla milusińskich, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie. Odwiedzając Masyw Śnieżnika, warto zahaczyć o Jaskinię Niedźwiedzią i Kopalnię Uranu w Kletnie. 

Góry Sowie

Góry Sowie są kolejną nasza propozycją, dla rodziców lubiących aktywnie spędzić czas ze swoimi dziećmi. Znajdziecie tam takie górskie szczyty jak Kalenica, Włodarz czy Wielka Sowa. Jest to również doskonałe miejsce dla tych, którzy lubią spędzać czas nad wodą. teren wokół jeziora Bielawskiego jest bardzo dobrze zagospodarowany i na pewno będziecie z niego zadowoleni.

Jak przygotować się do górskiej wędrówki z dzieckiem?

Przygotowania do górskiej wędrówki z dzieckiem powinno się zacząć od dokładnego zaplanowania trasy. Podróżując z maluchem, nie można pozwolić sobie na zbyt wiele improwizacji, dlatego taka przygoda powinna mieć ustalony plan działania. Warto wcześniej zadbać o noclegi, prowiant i spakować plecak, nie zapominając o powerbanku i zapasach wody.

Jaka odzież na wycieczkę w góry?

Przygotowania do górskiej wyprawy należy rozpocząć od doboru odpowiedniej odzieży i obuwia. Warto postawić na odzież termoaktywną, ciepłą bluzę, np. polarową i oddychającą kurtkę odporną na wilgoć, taką jak softshell. Oczywiście to, ile warstw założycie Wy i Wasze pociechy zależeć będzie od pogody, warto mieć na uwadze, że aura w górach lubi płatać figle i warto być przygotowanym na różne okoliczności. Górskie obuwie musi być wygodne i solidne, nieprzemakające, a jednocześnie pozwalające stopie oddychać. Nie może również być zbyt ciężkie, ponieważ dziecko nie będzie chciało w nim chodzić.

A jakie są wasze przeżycia związane z górskimi wędrówkami z dziećmi? Praktykujecie takie wypady? Podzielcie się z nami Waszymi doświadczeniami!

1 komentarz

  1. heksa 15 marca 2023 o 09:01

    Niby można się przygotować do górskiej wędrówki z dzieckiem ale jakoś nie umiem sie wybrać w góry z moją pociechą. Mam strach że coś pójdzie nie tak 🙁


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.