6 pomysłów na prezent na Dzień Dziecka

Dzień Dziecka – i jak co roku wielu stroskanych rodziców ma dylemat, co podarować swoim pociechom. Co można wybrać, by sprawić dziecku radość? Wybór jest duży, ale które z dostępnych w sklepach produktów mogą być dobrym pomysłem na prezent?

1. Klocki

Klocki zawsze są dobrym pomysłem, jeżeli chodzi o prezenty dla dzieci. Budowanie z nich przeróżnych konstrukcji to dla dziecka duża frajda, ponieważ może uzewnętrznić swoją kreatywność i wyobraźnię. I z tego samego powodu jest to również dobre dla jego rozwoju. Zabawa klockami zresztą uczy także cierpliwości i pomaga ćwiczyć zdolności manualne.

2. Puzzle

Z podobnych względów warto dziecku podarować różne puzzle czy układanki. Układanie poszczególnych elementów w całość ćwiczy spostrzegawczość i pamięć – obie są potrzebne, by znaleźć odpowiedni element i właściwie go dopasować.

3. Gry edukacyjne

Gry edukacyjne również pomagają się dziecku rozwijać. Dzieciom warto dawać właśnie takie zabawki, które zapewnią im rozrywkę, przy okazji ucząc je. Gier edukacyjnych jest w dzisiejszych czasach naprawdę szeroki wybór. W zależności od tego, co wybierzemy, możemy pomóc dziecku przyswoić wiedzę z bardzo różnych dziedzin, stymulować jego rozwój słownictwa i zdolności komunikacyjnych, myślenie logiczno-matematyczne, koordynację wzrokowo-ruchową, pamięć i koncentrację.

temat uzupełnia:  Czego uczyć dziecko w wieku przedszkolnym? Jak wspierać rozwój przedszkolaka?

4. Mini park wodny

Park wodny to niewątpliwa gratka dla najmłodszych (zresztą nie tylko dla nich – przyznajmy szczerze), jednak zazwyczaj nie możemy zbyt często pozwolić sobie na zabieranie dziecka w takie miejsca. Na tego rodzaju wyjazdy trzeba dysponować czasem i pieniędzmi.

Część frajdy wiążącej się z zabawą w parku wodnym można jednak sprawić dzieciom, dając im w prezencie dmuchany mini park wodny. Taka zabawka, łącząca w sobie basen i zjeżdżalnię, może zachęcić dzieci do spędzania czasu aktywnie na świeżym powietrzu.

5. Przytulanka

Przytulanki, maskotki, pluszaki – one zawsze mają specjalne miejsce w dziecięcym sercu. Czas mija, dekady upływają, a dzieci, bez względu na to, do jakiego należą pokolenia, zawsze docenią miłą, puchatą maskotkę, którą można za dnia się bawić, a w nocy się w nią wtulić.

6. Książka

Książka również jak najbardziej może być dla dziecka znakomitym prezentem. Literatura dziecięca jest przebogata i obfituje zarówno w nowe pozycje jak i nieśmiertelne klasyki, którymi sami zaczytywaliśmy się w dzieciństwie i które teraz, z równym powodzeniem, bawią i fascynują nowe pokolenie.

temat uzupełnia:  Jak zachęcić dziecko do pomagania w domu?

A jeśli nasze dziecko jest jeszcze za małe, by samodzielnie czytać, nie jest to żadną przeszkodą. Podarujmy mu książkę, którą my sami będziemy mu czytać – w ten sposób pobudzimy jego wyobraźnię, a przy okazji zacieśnimy łączące nas więzy.

1 komentarz

  1. Michaela 18 marca 2022 o 09:51

    Przytulanka? Nie! To tylko zbiera kurz. Ja jestem jak najbardziej za wspólnym wyjściem. W moim odczuciu to zdecydowanie bardziej zbliża niż jakieś zabawki. Takie na przykład ZOO jest super!


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.