Jaki prezent na komunię? Co kupić dziecku z okazji komunii św.?

Pierwsza komunia święta to ważny czas. Dla dziecka, gdyż to pierwszy sakrament, w którym aktywnie uczestniczy, do którego przygotowuje się, ma nawet specjalny strój i po wszystkim – uroczystość w gronie rodziny. To też święto dla rodziców, ich pociecha po raz pierwszy może w pełni uczestniczyć w mszy świętej. Problemem jest jednak prezent. Wiele osób zastanawia się, co wypada kupić dziecku z tej okazji. Podpowiadamy.

Medalik, krzyżyk na łańcuszku

Wiele osób, gdy zastanawia się nad prezentem na komunię świętą, jako pierwsze wymieniają medaliki i krzyżyki na łańcuszkach. Te religijne elementy biżuteryjne często są traktowane jako pamiątka z sakramentu. Zwykle wręczają je dzieciom rodzicie, dziadkowie lub chrzestni. Mogą być złote lub srebrne – wiele zależy od gustu lub kwoty, jaką chce się przeznaczyć na prezent.

Pismo Święte

Razem z medalikiem lub krzyżykiem, ale i jako osobny prezent, można podarować dziecku na komunię Biblię. Można postawić na ponadczasowe wydanie, a można kupić specjalną komunijną edycję. W niej czasami pojawiają się obrazki, częściej jest karta dedykacyjna. Na niej można zapisać życzenia, a nawet wkleić zdjęcie.

temat uzupełnia:  Jakie zajęcia dodatkowe wybrać dla dziecka?

Zegarek na rękę

Dawniej kupowano na komunię zegarek na cienkim, skórzanym pasku: czarnym lub białym – w zależności od płci dziecka. Dzisiaj stawia się raczej na elektroniczne, kolorowe zegarki. Dziewczynki docenią drobniejsze, delikatniejsze, w pastelowych kolorach i z dżetami. Nowym trendem jest smartwatch. To połączenie smartfonu i zegarka.

Biżuteria

Dziewczynce na komunię świętą można podarować również biżuterię nie związaną z religią. Najczęściej są to kolczyki. Bardzo często powiązane jest to z przekuciem uszu. Zdarzają się naszyjniki, bransoletki, pierścionki. Oczywiście nie muszą to być rzeczy na teraz, bardziej dziecięce, ale i przydatne z kilka lat. Świetnym pomysłem jest wygrawerowanie napisu.

Rower dla dziecka na komunię

Są i tacy, którzy dziecku na komunię kupują rower. Zwłaszcza, jeśli pociecha nie ma go jeszcze lub z poprzedniego wyrasta. To czas na model prawie „dorosły”. Może mieć już przerzutki, lepsze hamulce. Dawniej popularne były rowery górskie, dzisiaj częściej stawia się na miejskie i trekkingowe. Ważne, by podobały się dzieciom, więc kolor i dodatki powinny być dopasowane do potrzeb.

temat uzupełnia:  Rodzicielstwo bliskości - na czym polega?

Sportowe gadżety

Innymi prezentami zachęcającym do aktywności na zewnątrz są gadżety sportowe, takie jak hulajnoga, rolki, różnego typu deskorolki: elektryczne, fiszki, longboardy. Jednak jak kupować, to tylko te wykonane z wysokiej jakości materiałów.

Elektronika na komunię świętą

Nie ma co się oszukiwać – dzisiaj wśród prezentów dla dzieci królują też urządzenia. Rzadziej jest to smartfon, chociaż jak dziecko nie ma, to można pomyśleć o telefonie. Można wymienić tu wspomniany już smartwatch lub bransoletkę mierzącą poziom aktywności, gdy ma to być prezent dla sportowca. Sprawdza się też tablet – głównie do grania. Warto szukać modelu z dużą pamięcią. W ramach prezentu komunijnego kupić można też odtwarzacz muzyczny lub bezprzewodowe słuchawki nauszne. Świetnym pomysłem jest aparat fotograficzny. Niekoniecznie lustrzanka. Na rynku dostępne są świetnej jakości cyfrówki, które są idealne na pierwsze próby fotograficzne. Można też kupić dziecku laptop lub komputer stacjonarny. Są to jednak dość drogie rzeczy.

1 komentarz

  1. Lucek 21 lutego 2019 o 14:51

    Za moich czasów zegarek był królem komunijnych prezentów. A jak ktoś dostał rower, to szpanował na całej dzielni. A teraz to jakieś drony, quady i inne bajery. Aż trudno sobie wyobrazić, co ludzie będą dawać w prezencie na komunię za dziesięć lat.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.