Tag

kiedy jest dzień mamy

pluszowy miś

6 pomysłów na prezent na Dzień Dziecka

Dzień Dziecka – i jak co roku wielu stroskanych rodziców ma dylemat, co podarować swoim pociechom. Co można wybrać, by sprawić dziecku radość? Wybór jest duży, ale które z dostępnych w sklepach produktów mogą być dobrym pomysłem na prezent? 1. Klocki 2. Puzzle 3. Gry edukacyjne 4....Czas mija, dekady upływają, a dzieci, bez względu na to, do jakiego należą pokolenia, zawsze docenią miłą, puchatą maskotkę, którą można za dnia się bawić, a w nocy się w nią wtulić. 6. Książka Książka również jak najbardziej może być dla dziecka znakomitym prezentem.

rodzice z dziećmi

Jak rozmawiać z dzieckiem, wyjaśniać i opiekować się w temacie epidemii koronawirusa?

Możemy wpisać w stały plan dnia rozmowę z dziadkami czy innymi członkami rodziny....Są przyzwyczajone do codziennych stałych punktów dnia i nie ujdzie ich uwagi, że ich tryb życia, tak jak i tryb życia całej rodziny, uległ zmianie. Ważne jest, aby nie trzymać dziecka w tym stanie niewiedzy.

Ciąża

Dolegliwości w ciąży: co jest typowe? Jak sobie radzić?

Niektóre kobiety przez cały ten okres czują się naprawdę świetnie, dla innych każdy dzień to prawdziwa męczarnia – szczególnie w pierwszym trymestrze....Mimo tego, że najchętniej przeleżałabyś cały dzień, staraj się unikać pozycji leżącej zaraz po posiłku. Kolacje powinnaś zjeść najpóźniej dwie godziny przed położeniem się do łóżka. Nadmiar śliny – czy to normalne?

Dla kogo becikowe?

Becikowe: komu przysługuje, gdzie złożyć wniosek, niezbędne dokumenty.

Wniosek o becikowe musi zostać złożony, przez rodziców, najpóźniej 12 miesięcy od dnia urodzenia dziecka....Opiekuni prawni, fatyczni muszą złożyć taki wniosek najpóźniej 12 miesięcy od dnia, w którym przysposobili dziecko lub objęli je faktyczną opieką, pod warunkiem, że dziecko ma mniej niż 18 lat.

Dziecko u lekarza

Najczęstsze choroby wieku dziecięcego – jak im zapobiegać i jak je leczyć?

Po trzech dniach od wystąpienia gorączki, za uszami dziecka pojawia się miękki obrzęk, puchną policzki, występują także bóle szyi i żuchwy. Ukojenie można przynieść dziecku obwiązując mu głowę szalem lub flanelową chustą....Wysypka prawie zawsze pojawia się dopiero po 3-4 dniach, tak samo jak gorączka i światłowstręt. Powikłaniami odry mogą być zapalenie ucha, płuc lub mięśnia sercowego. Dziecko podczas leczenie powinno leżeć w łóżku, nie ma sensu także zbijanie gorączki „na siłę”.

Rodzeństwo chłopcy

Jak radzić sobie z rywalizacją między rodzeństwem?

Przede wszystkim nie jest to coś, co pojawi się z dnia na dzień, jednak długotrwały konflikt i uczucie ciągłej rywalizacji niesie duże konsekwencje na wiele lat do przodu. Może to spowodować wyraźne rozluźnienie więzi rodzinnych i poczucie obojętności względem rodzeństwa.

Tata i dziecko stojący obok samochodu

Auto dla rodziny, czym się kierować przy wyborze samochodu rodzinnego?

Na pewno decyzję o zakupie nie powinno się podejmować z dnia na dzień, tylko wszystko dokładnie przemyśleć i sprawdzić odpowiednio wcześniej.

dziecko w ogrodzie

Zabawki ogrodowe – jakie wybrać dla starszych, a jakie dla młodszych dzieci?

W upalne dni przyda się w ogrodzie basen. Może być dmuchany, a może być i większy, w tym z zadaszeniem. Do szaleństw z wykorzystaniem wody świetne są też rozkładane maty do ślizgania. Zapewniają mnóstwo frajdy. Oczywiście to nie wszystko.

Dziadek z wnuczką na rowerze

Dziadkowie – co robią często, a czego nie powinni robić babcia i dziadek w kontaktach z wnukami?

Takie zachowanie nie tylko zaburza wnukom ustalony rytm dnia, ale też skutecznie z niego wybija. Potem rodzice zwykle muszą borykać się z pociechą, która domaga się jedzenia, które jej szkodzi lub oglądania do późna telewizji.

mama z niemowlęciem

Becikowe i inne dodatki – ile pieniędzy na dziecko możesz dostać?

Na złożenie wniosku o świadczenie ma się 12 miesięcy od dnia porodu. Kosiniakowe To świadczenie rodzicielskie, które ustanowił Władysław Kosiniak-Kamysz, kiedy był ministrem pracy i polityki społecznej, przysługuje tym rodzicom, którzy nie mają prawa do zasiłku macierzyńskiego.