Zabawki ogrodowe – jakie wybrać dla starszych, a jakie dla młodszych dzieci?

Bardzo ważne jest, by dzieci spędzały wolny czas na świeżym powietrzu. Trzeba je do tego odpowiednio zachęcić. Zabawa w ogrodzie będzie znacznie ciekawsza, jeśli znajdą się w nim zabawki ogrodowe, które zainteresują pociechy. Na jakie postawić? Jakie sprawdzą się dla starszych, a jakie dla młodszych dzieci?

Zabawki ogrodowe dla dzieci

Producenci zabawek dokładają wszelkich starań, aby zaoferować najmłodszym produkty atrakcyjne wizualnie, które dostarczą rozrywki i szybko się nie znudzą. Właśnie dlatego jest tak bogata oferta. Jednak część akcesoriów sprawdza się w domu, a inne są idealne na zewnątrz.

Aby przekonać się, jakie zabawki ogrodowe najlepiej kupić dzieciom, warto sprawdzić ofertę sklepu przedstawioną na stronie: https://www.urwis.pl/zabawa-na-zewnatrz/ogrodowe. W jednym miejscu zobaczyć można wszystko, co dobrze jest kupić, aby umożliwić atrakcyjne i różnorodne spędzanie czasu w ogrodzie.

Zabawki do ogrodu dla młodszych dzieci

Jakie zabawki sprawdzą się u najmłodszych? Co pozwoli im na zabawę w ogrodzie? Przede wszystkim maluszki uwielbiają się bujać, więc w ogrodzie warto postawić huśtawkę. Na początek idealna będzie głęboka z oparciem, poprzeczką i pasem.

temat uzupełnia:  Auto dla rodziny, czym się kierować przy wyborze samochodu rodzinnego?

Niemowlaki bawić się mogą też w piaskownicy. Najlepiej sprawdzają się plastikowe, zamykane. Warto poszukać modelu z zadaszeniem. Dzięki temu w upał dziecko będzie miało osłonę przed słońcem. Ważne jest, by piasek, którym wypełni się piaskownice był bezpieczny dla najmłodszych.

Dzieci, które już chodzą, mogą bawić się w ogrodzie skacząc na miękkich gumowych skoczkach w kształcie zwierząt lub piłkach.

Warto w ogrodzie postawić też namioty i domki ogrodowe dla dzieci, w których pociechy mogą schować się przed słońcem. To doskonały sposób na to, by zapewnić maluszkom miejsce tylko dla nich, w którym mogą oddać się zabawie, przechowywać zabawki, odpoczywać.

Jakie zabawki do ogrodu dla starszych dzieci?

Większe dzieci mogą bawić się w ogrodzie na znacznie więcej sposobów. Domki, które się dla nich wybierze mogą być znacznie większe, bardziej funkcjonalne, np. posiadać kuchnię. Warto w ogrodzie starszym dzieciakom postawić mebelki przy których będą mogły usiąść, by na przykład rysować.

Starsze dzieciaki huśtać mogą się już nie tylko w głębokiej huśtawce, ale i w klasycznej, w tym również – na dwuosobowej. Warto kilkulatkom postawić w ogrodzie zjeżdżalnię. Ślizg może się kończyć na przykład w piaskownicy. Do ogrodu zakupić można też ścianki wspinaczkowe. Warto pomyśleć o kilkustanowiskowym placu zabaw.

temat uzupełnia:  Dziadkowie - co robią często, a czego nie powinni robić babcia i dziadek w kontaktach z wnukami?

W upalne dni przyda się w ogrodzie basen. Może być dmuchany, a może być i większy, w tym z zadaszeniem. Do szaleństw z wykorzystaniem wody świetne są też rozkładane maty do ślizgania. Zapewniają mnóstwo frajdy.

Oczywiście to nie wszystko. Starsze dzieci są aktywne ruchowo, tak więc jeśli ma się miejsce w ogrodzie, to warto postawić na trampolinę. Zabawkę na świeżym powietrzu umożliwia też guma do skakania, skakanka.

Chłopców ucieszą bramki do gry w piłkę nożną i kosz do koszykówki. Tego typu zabawki ogrodowe łatwo się składa i nie kosztują wiele, a są gwarancją, że dziecko będzie aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu.

2komentarze

  1. Kasia 30 maja 2018 o 09:04

    O ścianka wspinaczkowa to fajny pomysł. Szkoda tylko, ze dzici teraz bawią się na takich przydomowych placach zabaw same…..


  2. Elsa 21 lutego 2019 o 14:54

    Takie zabawki to rzeczywiście dobry pomysł, jeśli chce się zmotywować dziecko, by nie kisiło się ciągle w domu przed komputerem czy TV.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.