dziecko w ogrodzie

Zabawki ogrodowe – jakie wybrać dla starszych, a jakie dla młodszych dzieci?

Bardzo ważne jest, by dzieci spędzały wolny czas na świeżym powietrzu. Trzeba je do tego odpowiednio zachęcić. Zabawa w ogrodzie będzie znacznie ciekawsza, jeśli znajdą się w nim zabawki ogrodowe, które zainteresują pociechy. Na jakie postawić? Jakie sprawdzą się dla starszych, a jakie dla młodszych dzieci?

Zabawki ogrodowe dla dzieci

Producenci zabawek dokładają wszelkich starań, aby zaoferować najmłodszym produkty atrakcyjne wizualnie, które dostarczą rozrywki i szybko się nie znudzą. Właśnie dlatego jest tak bogata oferta. Jednak część akcesoriów sprawdza się w domu, a inne są idealne na zewnątrz.

Aby przekonać się, jakie zabawki ogrodowe najlepiej kupić dzieciom, warto sprawdzić ofertę sklepu przedstawioną na stronie https://www.urwis.pl/zabawa-na-zewnatrz/ogrodowe. W jednym miejscu zobaczyć można wszystko, co dobrze jest kupić, aby umożliwić atrakcyjne i różnorodne spędzanie czasu w ogrodzie.

Zabawki do ogrodu dla młodszych dzieci

Jakie zabawki sprawdzą się u najmłodszych? Co pozwoli im na zabawę w ogrodzie? Przede wszystkim maluszki uwielbiają się bujać, więc w ogrodzie warto postawić huśtawkę. Na początek idealna będzie głęboka z oparciem, poprzeczką i pasem.

temat uzupełnia:  Jakie zabawki edukacyjne wybrać dla dzieci w różnym wieku?

Niemowlaki bawić się mogą też w piaskownicy. Najlepiej sprawdzają się plastikowe, zamykane. Warto poszukać modelu z zadaszeniem. Dzięki temu w upał dziecko będzie miało osłonę przed słońcem. Ważne jest, by piasek, którym wypełni się piaskownice był bezpieczny dla najmłodszych.

Dzieci, które już chodzą, mogą bawić się w ogrodzie skacząc na miękkich gumowych skoczkach w kształcie zwierząt lub piłkach.

Warto w ogrodzie postawić też namioty i domki ogrodowe dla dzieci, w których pociechy mogą schować się przed słońcem. To doskonały sposób na to, by zapewnić maluszkom miejsce tylko dla nich, w którym mogą oddać się zabawie, przechowywać zabawki, odpoczywać.

Jakie zabawki do ogrodu dla starszych dzieci?

Większe dzieci mogą bawić się w ogrodzie na znacznie więcej sposobów. Domki, które się dla nich wybierze mogą być znacznie większe, bardziej funkcjonalne, np. posiadać kuchnię. Warto w ogrodzie starszym dzieciakom postawić mebelki przy których będą mogły usiąść, by na przykład rysować.

Starsze dzieciaki huśtać mogą się już nie tylko w głębokiej huśtawce, ale i w klasycznej, w tym również – na dwuosobowej. Warto kilkulatkom postawić w ogrodzie zjeżdżalnię. Ślizg może się kończyć na przykład w piaskownicy. Do ogrodu zakupić można też ścianki wspinaczkowe. Warto pomyśleć o kilkustanowiskowym placu zabaw.

temat uzupełnia:  Jakie zabawki edukacyjne wybrać dla dzieci w różnym wieku?

W upalne dni przyda się w ogrodzie basen. Może być dmuchany, a może być i większy, w tym z zadaszeniem. Do szaleństw z wykorzystaniem wody świetne są też rozkładane maty do ślizgania. Zapewniają mnóstwo frajdy.

Oczywiście to nie wszystko. Starsze dzieci są aktywne ruchowo, tak więc jeśli ma się miejsce w ogrodzie, to warto postawić na trampolinę. Zabawkę na świeżym powietrzu umożliwia też guma do skakania, skakanka.

Chłopców ucieszą bramki do gry w piłkę nożną i kosz do koszykówki. Tego typu zabawki ogrodowe łatwo się składa i nie kosztują wiele, a są gwarancją, że dziecko będzie aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu.

2 myśli do „Zabawki ogrodowe – jakie wybrać dla starszych, a jakie dla młodszych dzieci?”

  1. O ścianka wspinaczkowa to fajny pomysł. Szkoda tylko, ze dzici teraz bawią się na takich przydomowych placach zabaw same…..

  2. Takie zabawki to rzeczywiście dobry pomysł, jeśli chce się zmotywować dziecko, by nie kisiło się ciągle w domu przed komputerem czy TV.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *