Moskitiera do łóżeczka dziecięcego, którą wybrać?

Dziecięce łóżeczka z baldachimem są bardzo modne. Materiał zawieszony nad kołyską może pełnić nie tylko rolę ozdoby, ale także ochraniać nasze maleństwo przed różnymi owadami. Taka moskitiera sprawi, że wnętrze dziecięcego pokoiku nabierze bajkowego uroku i stanie się bardziej przytulne. Są także inne rodzaje tego typu akcesoriów, dlatego też wielu rodziców zastanawia się czy postawić na wygląd czy funkcjonalność.

Dlaczego warto zamontować moskitierę?

Moskitiera to nic innego, jak materiał o bardzo drobnych oczkach, przez które nie mają szans przedostać się owady, głównie chodzi tu o komary, ćmy, muchy oraz inne drobne stworzenia, które mogą wyrządzić jakąkolwiek krzywdę dziecku. Żaden rodzic nie chce, by jego dziecko zostało pogryzione przez tego rodzaju insekty, dlatego też wiele osób decyduje się na zamontowanie moskitiery nad łóżeczkiem maluszka.

Kolejna zaletą takiej moskitiery jest ochrona dziecka przed kurzem, który osiada na materiale, a nie na ciele maleństwa. Przeciwnicy tego typu rozwiązań twierdzą, że materiał ten może stać się siedliskiem roztoczy, jednak jeśli będzie odpowiednio często prany, to nie ma takiego ryzyka. Przykłady moskitier do dziecięcych łóżeczek można obejrzeć pod adresem homebook.pl/moskitiera-do-lozeczka.

temat uzupełnia:  Nauka jazdy na nartach to nie wszystko. Czego nauczy się Twoje dziecko w przedszkolu narciarskim?

Jaką moskitierę wybrać?

Moskitiery do łóżeczek dziecięcych różnią się między sobą przede wszystkim wyglądem oraz sposobem montażu. Do wyboru mamy baldachimy mocowane do sufitu lub na specjalnych stelażach, które przykręcane są do łóżeczka. Ten drugi sposób jest praktyczny ze względu na łatwość w przemieszczaniu moskitiery razem z łóżeczkiem, do tego nie wymaga ingerencji w sufit, poprzez wiercenie otworu na kołek, który będzie go podtrzymywał. Z drugiej jednak strony baldachim zwisający z sufitu może w przyszłości pełnić rolę namiotu typu tipi i stać się wspaniałym miejscem zabaw, gdy dziecko podrośnie. Wybór uzależniony jest przede wszystkim od osobistych preferencji rodziców oraz ich zmysłu estetycznego.

łóżeczko dziecięce

Jaka moskitiera dla chłopca, a jaka dla dziewczynki?

Moskitiera do dziecięcego łóżeczka jest absolutnie uniwersalnym akcesorium i możemy ją wykorzystać niezależnie od płci naszego dziecka. Bez wątpienia delikatne, zwiewne moskitiery wykonane z takich materiałów jak pudroworóżowy tiul będą nadawały się głównie do dziewczęcych sypialni, ale wśród ofert producentów można z łatwością znaleźć również wzory i kolory bardziej męskie. Bawełniane moskitiery w takich kolorach jak różne odcienie szarości czy niebieskiego świetnie sprawdzą się w chłopięcym pokoiku. Możemy postawić również na kolory uniwersalne, czyli biel, zieleń czy odcienie beżu.

temat uzupełnia:  Jaka pościel najlepsza dla dziecka? Czym kierować się przy wyborze pościeli dla noworodka i dla starszego dziecka?

Warto także pamiętać, ze im delikatniejszą, bardziej przewiewną, a także naturalną tkaninę wybierzemy, tym mniej kurzu będzie ona absorbować i łatwiej unikniemy rozwoju alergii u dziecka. Przy wyborze sposobu mocowania należy wziąć pod uwagę także to, czy łatwo będzie nam zdjąć moskitierę, by odpowiednio często ją prać. Musi być ponadto stabilna, aby nie doszło do sytuacji, w której mogłaby spaść na dziecko będąc tym samym przyczyną nieszczęśliwego wypadku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.