Gdzie jechać na weekend z dzieckiem, gdy pada?

Deszczowa pogoda nie sprzyja spędzaniu czasu z dzieckiem. Trudno znaleźć pomysł na wyjście z domu, a tym bardziej na wyjazd. Gdzie pojechać na weekend z dzieckiem, gdy pada deszcz? Podpowiadamy!

Gdzie na weekend z dzieckiem?

Weekend to czas, który warto spędzić z dzieckiem poza domem. Oczywiście można skorzystać z atrakcji, które oferuje miejsce zamieszkania, ale dobrze jest też pomyśleć o wyjeździe poza nie. Gdzie na weekend z dzieckiem? Jakie pomysły są najlepsze? Warto postawić na sprawdzone sposoby, które wybierają inni rodzice. Wtedy wiadomo, czego się spodziewać i na co stawiać. Praktyczne porady innych rodziców też są na wagę złota. Weekendowy wyjazd jest okazją do spędzenia czasu z dziećmi w inny, niecodzienny sposób. A jak pada deszcz? Co robić?

Gdzie pojechać na weekend z dzieckiem, gdy pada deszcz?

W zasadzie najlepiej byłoby napisać, żeby pojechać tam, gdzie nie pada. Prawda jest jednak taka, że pogody nigdy nie można być pewnym. Warto więc postawić na takie miejsce, w którym jest wiele innych atrakcji, które nie odbywają się pod chmurką, a więc jest co robić w razie niepogody. Najczęściej to właśnie w dużych miastach nie brakuje tego typu propozycji. Jeśli więc mieszka się w niewielkiej miejscowości, to lepiej udać się na weekendowy wyjazd do stolicy województwa, jak Warszawa, Kraków, Katowice, czy Gdańsk. Co można robić z dzieckiem w weekend, gdy pada deszcz?

Co robić z dzieckiem, gdy pada deszcz?

Deszczowa pogoda nie musi być powodem, by nigdzie nie wyjeżdżać i siedzieć z dzieckiem w domu. Z powodzeniem można sobie zorganizować taki wyjazd, by się nie nudzić. Na co postawić? Oto kilka propozycji:

  1. Wyjazd do hotelu z basenem lub wodnym parkiem, kids clubem i animacjami – wiele miejsc noclegowych w Polsce – tak nad morzem, w centrum, jak i w górach, ma tak bogatą ofertę, że nie da się nudzić, spędzając czas na ich terenie. Dla dzieci przygotowane są specjalne sale – małpie gaje, pokoje z grami, pomieszczenia pełne zabawek, ale i animacje, które angażują najmłodszych do wspólnej zabawy.
  2. Kino, teatr, muzeum, filharmonia – niby tak proste, a często wydaje nam się, że nie jest to miejsce dla dzieci. Błędne podejście. Oferta kulturalna w tego typu miejscach coraz częściej jest przygotowana również z myślą o najmłodszych. W filharmonii organizowane są specjalne zajęcia umuzykalniające, w teatrach są spektakle dla najmłodszych i lekcje teatralne, w muzeach wystawy i ciekawe projekcje multimedialne, a w kinie – wiadomo: popcorn, cola i bajki.
  3. Zamki, pałace, kopalnie, palmiarnie, papugarnie, podziemne trasy zwiedzania, fokarium i inne lokalne atrakcje w zadaszonych przestrzeniach – okazuje się, że da się zwiedzać również w czasie niepogody. W Polsce jest wiele miejsc godnych odwiedzenia, w których nie trzeba obawiać się, że deszcz uprzykrzy wycieczkę. Gdzie pojechać z dzieckiem w deszczowy weekend, by pozwiedzać? Na Śląsku mogą to być kopalnie, które mają trasy do zwiedzania, w całym kraju różnego typu zamki i pałace, podziemia, a nad morzem fokarium i inne tego typu lokalne atrakcje.

2komentarze

  1. Marcela 1 lipca 2022 o 14:27

    Tak naprawdę można znaleźć też mnóstwo zajęć w domu, nie trzeba od razu wyjeżdżać albo wychodzić na miasto, bez przesady… 😳


  2. Moocha 17 października 2022 o 10:01

    My często jeździmy do miejsc zabaw dla dzieci typu kuleczkowo itp. lub robimy jakieś prace plastyczne w domu.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.