Seriale rysunkowe. Jakie są najpopularniejsze seriale dla dzieci?

Które seriale animowane cieszyły się w ostatnich latach największą popularnością? I czy rzeczywiście spodobają się naszym dzieciom? Oto kilka propozycji spośród seriali dla młodego widza będących ostatnio na topie.

Pora na przygodę

Ten serial jest… dziwny. Bez wątpienia. I nie trzeba się w niego nawet za bardzo zagłębiać. Wystarczy obejrzeć czołówkę, żeby poczuć, że to wszystko jest jakieś dziwaczne. I rzeczywiście, akcja toczy się w postapokaliptycznym świecie, który jest… kolorowy i magiczny. A fabuła, przynajmniej w początkowych odcinkach, zdaje się nie mieć najmniejszego sensu.

A jednak serial ten bije rekordy popularności, mimo swojej dziwności. Mimo? A może to właśnie dziwność przyciąga do niego widzów? Nie jest to wykluczone. W każdym razie zarówno dzieci jak i dorośli przed telewizorami chwalą sobie absurdalny humor i pomysłowość twórców, która na każdym kroku zaskakuje.

My Little Pony: Przyjaźń to magia

Kucyki z „My Little Pony” święciły tryumfy w latach 80-tych i 90-tych ubiegłego wieku. Później na jakiś czas ich sława nieco przybladła, aż wreszcie na początku obecnej dekady nowy serial przywrócił je do łask.

temat uzupełnia:  Auto dla rodziny, czym się kierować przy wyborze samochodu rodzinnego?

Co na pewno się twórcom udało, to stworzenie paczki wyrazistych i sympatycznych bohaterek. Każda z nich jest inna, więc każda dziewczynka przed telewizorem (to w końcu do nich kreskówka ta jest przede wszystkim adresowana) bez trudu znajdzie taką, z którą się najbardziej będzie utożsamiać.

Kucyki przeżywają oczywiście rozmaite przygody – w końcu mieszkają w magicznej krainie. Zajmują się tez jednak zwyczajnymi czynnościami – organizacją urodzin, pracą na farmie, udziałem w sportowych zawodach. W ten sposób pokazują dzieciom, że zwykłe, codzienne życie też może być fajne. W pozytywnym odbiorze serialu z pewnością pomaga też spora dawna dobrego humoru oraz bardzo melodyjne piosenki.

Awatar: Legenda Aanga

A tu dla odmiany coś naprawdę epickiego. Historia rozgrywająca się w fantastycznym świecie, którą pod względem rozmachu niektórzy porównują nawet do „Władcy Pierścieni”. Ten rysunkowy serial fantasy czerpie inspiracje ze wschodnich wierzeń i filozofii, a opowiada o awatarze, małym chłopcu zdolnym kontrolować cztery żywioły. Staje przed nim niezwykle trudne zadanie, które wydaje się wręcz niewykonalne – będzie musiał zakończyć trwającą już sto lat wojnę, zapoczątkowaną przez Naród Ognia.

temat uzupełnia:  Jak schudnąć po ciąży? Sposoby, które działają

Serial obfituje w ciekawe przygody i niebezpieczeństwa, z którymi bohaterowie muszą sobie poradzić. Nie brakuje tu akcji i dramatyzmu, ale sporo jest też rozładowującego napięcie humoru. Postacie zapadają w pamięć, a niektóre z nich są dość niejednoznaczne jak na serial skierowany do młodego widza.

Wodogrzmoty Małe

Jeden z największych hitów Disney Channel w ostatnich latach. Wielu wytrawnych telewizyjnych wyjadaczy mówi, że to takie „Miasteczko Twin Peaks” w wersji dla dzieciaków. Może coś w tym być, ale żadne porównania nie są tu tak naprawdę potrzebne. „Wodogrzmoty…” bronią się same w sobie. Mamy tu wiele intrygujących zagadek i niezwykłych zdarzeń, a wszystko doprawione tonami świetnego humoru.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.