Filmy dla dzieci. Jakie filmy spodobają się dzieciom?

Jaki film najlepiej puścić dziecku? Który się mu spodoba, rozwinie wyobraźnię, przekaże jakieś wartości? Wbrew pozorom takich filmów jest całkiem dużo. Nie dalibyśmy rady przejrzeć wszystkich, dlatego przedstawiamy tu wybór kilku spośród produkcji wartych uwagi.

Piękna i Bestia

Ta opowieść przeszła do historii kina jako pierwszy animowany film, który został nominowany do Oskara w kategorii „Najlepszy film”. A skoro tak, byłoby szkoda, gdyby nasze dzieci nie poznały tej produkcji. Zwłaszcza, że mądra opowieść o tym, że nie należy patrzeć na wygląd lecz w serce, nadal jest aktualna i wciąż urzeka tłumy, jak można sądzić z wielkiego sukcesu, jaki odniosła goszcząca niedawno na ekranach kin aktorska wersja tego właśnie filmu.

Niekończąca się opowieść

Klasyka naszego dzieciństwa powinna spodobać się również naszym dzieciom. Wiele rzeczy zmienia się z pokolenia na pokolenie, ale wyobraźnia i marzenia zawsze są ważne, a to właśnie o nich mówi ten film. Fantazyjne krainy, niezwykłe przygody, momenty pełne grozy, dziwaczne stwory i sporo pięknej muzyki – to wszystko na długo pozostanie w pamięci naszych pociech.

temat uzupełnia:  Zabawy w odgrywanie ról – na czym polegają, jak bawić się z dzieckiem?

Mulan

Zanim w kinach pojawi się aktorska wersja, nad którą wytwórnia Disneya teraz pracuje, warto puścić dzieciom oryginalny animowany film, oparty na starej chińskiej legendzie o dziewczynie, która w męskim przebraniu wstępuje do wojska. Film o wojnie dla dzieci? W tym wypadku – jak najbardziej.

Bo „Mulan” nie tylko nauczy je czegoś ważnego o ludzkich uprzedzeniach i tym że należy je zwalczać. Ten film to przede wszystkim świetna zabawa, pełna humoru wynikającego ze zderzenia dwóch odmiennych światów – kobiecego i męskiego. A największą gwiazdą jest tu w polskiej wersji językowej Jerzy Stuhr jako Muszu. W zasadzie każdy jego tekst gwarantuje salwy śmiechu.

Harry Potter

Która lista filmów dla dzieci mogłaby obyć się bez serii o najsłynniejszym czarodzieju w ostatnich czasach? Porywająca, rozbudowana historia rozpisana aż na siedem części (choć filmów akurat jest osiem, bo ostatnią część rozbito na dwie), daje dzieciom to, co najbardziej je fascynuje. Nowy świat, rządzący się własnymi, nieraz dziwacznymi, zasadami. Niezwykłe przygody, pełne napięcia. Zagadki i tajemnice, które mogą starać się rozwiązać wraz z bohaterami. Zresztą nie ma co kryć, że nawet dorośli pozwalają się porwać tej opowieści.

temat uzupełnia:  Nauka jazdy na nartach to nie wszystko. Czego nauczy się Twoje dziecko w przedszkolu narciarskim?

Jumanji

Niedawno na ekranach kin gościła nowa odsłona tej historii, która okazała się prawdziwym przebojem. Jeżeli Waszym dzieciom też się spodobała, a właściwie to bez względu na to, warto zapoznać je z pierwszą częścią.

„Jumanji” opiera się na bardzo oryginalnym i nośnym pomyśle – a gdyby była gra planszowa, która oddziaływałaby na rzeczywistość? Gdyby każdy rzut kostką i ruch pionka mógł ściągnąć na gracza śmiertelne zagrożenie?

Jak można się domyślić, przy takich założeniach fabularnych, atrakcji w filmie nie brakuje. Groźne zwierzęta (i rośliny) nieustannie czyhają na życie naszych bohaterów, pełno więc tu akcji i przygód. Ale i humoru nie brakuje. A w roli głównej niezastąpiony Robin Williams.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.