Tag

poród

Ciężarne kobiety ćwiczące jogę

Czy warto ćwiczyć jogę w ciąży? Czy joga w ciąży jest bezpieczna?

Jeżeli kobieta wcześniej miała przedwczesne porody lub ma zagrożenie przedwczesnego porodu w obecnym stanie, także powinna unikać ćwiczeń, w tym jogi....Warto też wspomnieć o tym, że joga może bardzo pomóc także na czas samego porodu. Dzięki wykonywaniu rozluźniających mięśnie ćwiczeń, w tym mięśni krocza, można uniknąć jego nacinania. Nauka oddychania pomoże także w czasie porodu, co ma duży wpływ na minimalizowanie bóli porodowych.

rodzice z noworodkiem

Rodzicielstwo bliskości – na czym polega?

Właśnie dlatego stawia na naturalny poród, najlepiej w domu, rezygnację z pracy zawodowej jednego z rodziców, wspólne spanie z dzieckiem, karmienie piersią, noszenie dzieci, domową edukację. 1....Przygotuj się do ciąży, porodu i rodzicielstwa Karm z miłością i szacunkiem Reaguj z wrażliwością Zapewnij odżywczy dotyk Zapewnij bezpieczny sen pod względem fizycznym i emocjonalnym Praktykuj pozytywną dyscyplinę Dąż do równowagi w życiu osobistym i rodzinnym Czym jest rodzicielstwo

Karmienie piersią

Jak przygotować się do karmienia piersią?

Akcesoria do karmienia piersią Jeszcze przed porodem wybierz praktyczne akcesoria ułatwiające karmienie piersią. To przede wszystkim specjalny stanik, który umożliwia szybkie odpięcie miseczki....piersi biustonosze, które nie mogą ich uciskać, przygniatać, sprawiać, że będą leżały w sposób zdeformowany – dla własnego komfortu możesz zgłosić się do profesjonalnej braffiterki, która pomoże Ci w wyborze idealnego stanika, również do karmienia piersią, który będzie potrzebny Ci po porodzie

Młoda mama z dzieckiem

Jak schudnąć po ciąży? Sposoby, które działają

Sekret tkwi po prostu w tym, by zbędne kilogramy stracić w rok po porodzie. Każda kobieta po ciąży ma problem z wagą, ale powrót do dawnej formy jest prosty, musisz tylko w to uwierzyć....Pamiętaj, że tylko aktorki i modelki mogą pochwalić się idealną figurą po porodzie. Nie narzucaj sobie zatem tempa i nie kieruj się opiniami innych. Najważniejsze, abyś była w zgodzie ze swoim ciałem i nie robiła niczego na siłę.

mama z niemowlęciem

Becikowe i inne dodatki – ile pieniędzy na dziecko możesz dostać?

Świadczenie to w kwocie 1000 zł miesięcznie jest wypłacane od porodu przez 52 tygodnie, jeżeli urodziło się jedno dziecko. W przypadku przyjścia na świat dwójki dzieci okres wypłacania kosiniakowego wynosi 65 tygodni....Na złożenie wniosku o świadczenie ma się 12 miesięcy od dnia porodu. Kosiniakowe To świadczenie rodzicielskie, które ustanowił Władysław Kosiniak-Kamysz, kiedy był ministrem pracy i polityki społecznej, przysługuje tym rodzicom, którzy nie mają prawa do zasiłku macierzyńskiego.

ojciec z dzieckiem

Jak wzmocnić więź dziecka z ojcem?

Dlatego po porodzie mamie kładzie się dziecko na klatce piersiowej. Musi poczuć bezpieczeństwo. Nic nie stoi na przeszkodzie, by i ojciec przytulał maluszka najczęściej, jak to możliwe. Nocą wstawać do dziecka powinien też ojciec....Maluch rośnie w jej łonie, słyszy bicie jej serca, głos, po porodzie ma kontakt z jej skórą, poznaje jej zapach. Tak więc z pewnością do 3. roku życia to matka jest dla niego najważniejsza. Mężczyzna powinien więc włączyć się do opieki nad dzieckiem, aby móc budować więź.

Dla kogo becikowe?

Becikowe: komu przysługuje, gdzie złożyć wniosek, niezbędne dokumenty.

Drugi warunek stanowi fakt pozostawania matki dziecka pod opieką lekarską, nie później niż od dziesiątego tygodnia ciąży do dnia porodu. Koniecznym jest wykonanie, co najmniej trzykrotne, obowiązkowych badań.

Śpiące niemowlę

Czy monitor oddechu dziecka jest niezbędny? Kiedy warto go mieć?

Jeżeli dziecko urodziło się przedwcześnie, jego matka paliła papierosy lub przy porodzie otrzymało niską punktację Apgar, wówczas takie urządzenie także będzie bardzo przydatne. Czy warto zdecydować się na monitor oddechu?