Najmodniejsze zegary dla dzieci – 7 propozycji modnych zegarów na ścianę

Zegary ścienne od wielu lat stanowią podstawę w aranżacji domu i choć zazwyczaj wieszamy je w kuchniach, przedpokojach czy salonach, równie często trafiają one także do pokoi dziecięcych. W przypadku zegarów do pokoju dziecka, mamy do wyboru dużą różnorodność modeli o nietypowym wyglądzie. Które z nich są najmodniejsze? Oto 7 propozycji zegarów dla dzieci.

  1. Klasyczny zegar z kukułką
  2. Zegary ścienne z motywami zwierzęcymi
  3. Zegary ścienne prosto z kosmosu!
  4. Baśniowe zegary
  5. Zegary w kolorach tęczy
  6. Rozświetlone nocne miasteczko
  7. Uroczy miś na zegarze Bravo Bear

Jakie zegar do pokoju dziecka?

Zegary ścienne od dawna przestały pełnić wyłącznie praktyczną funkcję odmierzania czasu – stały się także ważną ozdobą mieszkania i istotnym elementem przy aranżacji. Często mamy do czynienia z oryginalnymi rozwiązaniami, dzięki czemu istnieje możliwość dostosowania zegara do różnych wnętrz.

W przypadku pokoi dziecięcych nie jest inaczej i tutaj także możemy znaleźć ciekawe propozycje. Zegary w modnych wzorach kupisz na fabrykaform.pl, mając do wyboru oryginalne kształty i przykuwające wzrok kolory, które powinny spodobać się dzieciom. Pozwala to na stworzenie naprawdę intrygującej dekoracji i nadanie indywidualnego charakteru pokoju dziecka. Które z nich będą jednak najlepsze? Warto przyjrzeć się modnym propozycjom zegarów dla dzieci.

temat uzupełnia:  Auto dla rodziny, czym się kierować przy wyborze samochodu rodzinnego?

1. Klasyczny zegar z kukułką

Zegary z kukułką niewątpliwie kojarzą się nam ze szczęśliwymi czasami dzieciństwa. Warto więc pójść tym torem i zdecydować się właśnie na taką wersję zegara, który może występować w wielu różnych formach – zarówno tych klasycznych, jak i bardziej nowoczesnych o intrygującej stylistyce, ale niezmiennie z tym samym hałaśliwym lokatorem – kukułką.

Zegar z kukułką

2. Zegary ścienne z motywami zwierzęcymi

Dzieci uwielbiają zwierzęta i to nie tylko psy czy koty. Można więc znaleźć cały szereg zegarów z klasyczną tarczą i wymalowanymi kotkami, pieskami, jeżykami czy małymi wielorybami, ale i takie, które swoim kształtem i formą przypominają konkretne zwierze. Zegar o kształcie sowy lub kota? Dlaczego by nie? Dzieciom z pewnością powinno się to spodobać!

3. Zegary ścienne prosto z kosmosu!

Nasze dziecko interesuje się astronomią? Uwielbia patrzeć w niebo, a tematyka gwiazd i ich podboju nie jest mu obca? Warto tutaj sięgnąć po zegary, które swoją formą przypominają planety, księżyce czy przywodzą na myśl międzygwiezdne podróże. Zegar ścienny w kształcie planety ze spacerującym po niej astronautą robi intrygujące wrażenie.

temat uzupełnia:  Jak przygotować się do karmienia piersią?

Zegar w kształcie planety

4. Baśniowe zegary

Jednym z ulubionych motywów dzieci są bajki i baśnie, dlaczego więc nie zdecydować się na zegar właśnie w tym stylu? Z łatwością można znaleźć czasomierze przedstawiające ulubione postaci dzieci, zarówno tych młodszych, jak i starszych. Dostępny wybór jest tutaj równie szeroki, co ilość dostępnych na rynku bajek i filmów dla dzieci.

5. Zegary w kolorach tęczy

Jest to wersja dla odważnych. Żywe intensywne kolory przykuwają wzrok, a w pokoju dziecka może znaleźć swoje idealne miejsce, szczególnie gdy mamy do czynienia z aranżacją w podobnym stylu, z wielością różnych barw. To idealna ozdoba do wielu pomieszczeń, nie tylko tych przeznaczonych dla dzieci.

Zegar z kolorze tęczy

6. Rozświetlone nocne miasteczko

Jest to zegar o prostej, tradycyjnej formie, a jego cyferblat otoczony jest przez grafikę miasteczka nocą. Wygląda ciekawie i zdecydowanie pasuje do pokoju dziecka, jednak to, co w nim najbardziej interesującego to fakt, jak zmienia się jego wygląd nocą. Tarcza zegara pokryta jest warstwą fluorescencyjną, przez co nocą świeci lekką zielonkawą poświatą.

7. Uroczy miś na zegarze Bravo Bear

To kolejny z hitów wśród zegarów do pokoju dziecięcego. Klasyczny w formie, z ciekawą grafiką, ale i nietypowym umiejscowieniu cyferblatu, który jest znacznie mniejszy i umieszczony bardziej z boku. Kolorystyka przyciąga wzrok, a uroczy miś patrz na nas z zaciekawieniem.

temat uzupełnia:  Czy warto ćwiczyć jogę w ciąży? Czy joga w ciąży jest bezpieczna?

1 komentarz

  1. syrenka 20 maja 2022 o 11:42

    Nigdy nie wpadłabym na pomysł zaaranżowania zegara w pokoju dziecięcym, ale w sumie to dość dobra koncepcja na ciekawą i użyteczną dekorację. Najbardziej podoba mi się pomysł z motywami wprost z kosmosu


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.