Zegar z kukułką dla dzieci, zegar z klocków… Jakie oryginalne dodatki wybrać do pokoju malucha?

Aby pokój dziecka prezentował się atrakcyjnie dla niego samego, często stajemy na rzęsach, by wymyślić jakąś oryginalną aranżację. Bywa, że zatrudniamy w tym celu nawet projektantów. Jednak warto pamiętać, że jak mówi stare porzekadło: diabeł tkwi w szczegółach. Czasami wystarczy postawić na oryginalne dodatki, które w znaczący sposób odmienią wnętrze. Jakie?

Zegar z kukułką dla dzieci, zegar z klocków…

Dla nas – dorosłych czas ma ogromne znaczenie. Dlatego nosimy zegarki na nadgarstkach, godzinę sprawdzić możemy też w smartfonach, ale i obwieszamy ściany zegarami, by móc kontrolować upływ czasu. W przypadku dzieci nie ma to aż tak dużego znaczenia. Dla nich czas płynie nieco inaczej i wyznacza go bardziej powtarzalny rytm dnia, niż wskazówki na tarczy zegara. Jednak nie oznacza to, że nie ma potrzeby dawania dziecku zegara. Naukę jego obsługi trzeba w którymś momencie rozpocząć. Ponadto taki zegar ścienny może być świetnym dodatkiem do pokoju dziecięcego. Jaki wybrać?

To już powinno zależeć od stylu, w jakim się urządza wnętrze. Klasyczny zegar z kukułką dla dzieci świetnie sprawdzi się w pokoju w stylu boho i vintage. Są też jego bardziej współczesne wariacje. Dla małego dziecka taka atrakcja w postaci wyskakującej kukułki może być zabawna. Warto przy wyborze wziąć jednak pod uwagę i to, że dziecko może się tego bać i postawić na model, w którym da się to wyłączyć.

Oczywiście przy wyborze zegara warto też wziąć pod uwagę zainteresowania dziecka. Dzisiaj jest dostępnych wiele rodzajów dekoracji ściennych powiązanych z hobby maluszków. Przykładowo kupić można zegar z klocków. Dla fana LEGO – jak znalazł! Syn woli piłkę nożną? Da się kupić zegar w kształcie piłki. Córka lubi koty? Można kupić zegar z wizerunkiem kota. A może interesuje się jeździectwem? Z pewnością w sklepie online znajdzie się zegar również z wizerunkiem konia.

Jakie oryginalne dodatki wybrać do pokoju malucha?

Jakie jeszcze dodatki do pokoju dziecka można wybrać, aby był on oryginalny? Świetną dekoracją, która, choć kojarzy się z myślistwem, dzisiaj przenika i do pokojów maluchów, jest powieszenie na ścianie pluszowych głów zwierząt. Takie trofeum z głową dinozaura wpisze się w pokój chłopca w klimacie dżungli, dla dziewczynki może to być na przykład głowa królika rodem z filmu o Alicji w Krainie Czarów.

Z oryginalnych dodatków do pokojów dziecięcych wspomnieć warto również o lampach. Da się kupić wiszące, stojące, stołowe lampy w różnych kolorach, wzorach i kształtach. Dużą popularnością cieszą się lampki w kształcie królików. Dostać można także lampę w kształcie samolotu, chmurki, jednorożca.

Ciekawym dodatkiem do pokoju dziecka są także różnego rodzaju plakaty. W pokoju maluszka mogą być to nadruki z podobiznami zwierzątek. U ucznia można postawić na alfabet lub tabliczkę mnożenia.

Modne meble do pokoju dziecka

Z pewnością w pokoju dziecka nie powinno zabraknąć też mebli o ciekawym designie. Łączą w sobie funkcję praktyczną i dekoracyjną. Przykładowo łóżka – dzisiaj stawia się często na takie w kształcie domku, namiotu tipi lub nawet samochodu. Dobrze, gdy zdobią je dodatkowo poduszki ozdobne.

Świetnie atmosferę przytulności wprowadzają pufy i różnego rodzaju tekstylia. Bardzo modne w ostatnim czasie stały się baldachimy nad łóżko. Wiesza się je nie tylko w pokojach dziewczynek, ale i chłopców.

Urządzając pokój dla dziecka, dobrze jest też pomyśleć o zakupie namiotu tipi. To dekoracja i baza dla dziecka. Wiele maluszków lubi chować się w środku, mieć tam swoją kryjówkę przed dorosłymi.

1 Comment

  1. Claudette 17 listopada 2021 at 13:55

    Jeju, ja pamiętam, jak byłam mała, to z bratem robiliśmy bazę z poduszek i atakowaliśmy rodziców, gdy probowali się do nas dostać :D. Te namioty tipi mogą rzeczywiście być dobrym rozwiązaniem, jeśli bąbelki chcą mieć swoją prywatność 🙂


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *