Tag

niemowlę

Mama z dzieckiem i butelka mleka

Ulewanie u niemowlaka – czy jest się czym martwić?

Jak długo trwa ulewanie u niemowląt? Jak zapobiegać ulewaniu jedzenia u niemowląt? Czym różni się ulewanie od wymiotów? Jak wygląda ulewanie u noworodków? Ulewanie jedzenia przez niemowlęta przypomina wymioty, ponieważ wiąże się to ze zwrotem części zjedzonego pokarmu....Może to zniechęcać niemowlę do jedzenia, jak również podrażniać skórę wokół ust.

Raczkujące niemowlę

Jak chronić raczkujące niemowlę? Jak przygotować mieszkanie, aby było bezpieczne dla raczkującego dziecka?

Dzięki nim niemowlę będzie mogło bezpiecznie raczkować oraz uczyć się chodzenia....Niemowlę chętnie wkłada wszystko do buzi. Gdy w domu mieszka jeszcze starsze dziecko, należy nauczyć je porządku i uwagi – na podłodze nie może zostawiać małych klocków, żołnierzyków czy piłeczek.

Woda do picia dla dzieci

Co dawać dziecku do picia? Najlepsze napoje dla dzieci

Od najmłodszych lat możesz podawać wodę źródlaną, która dzięki niskiej zawartości składników mineralnych jest bezpieczna nawet dla niemowląt. Roczne dzieci mogą już dostawać wodę średniozmineralizowaną niskosodową, a od drugiego roku życia można wprowadzić wodę średniosodową.

Karmienie piersią

Jak przygotować się do karmienia piersią?

Co więcej, organizm kobiety szybko przystosowuje się do nowej sytuacji – jeśli niemowlę będzie dużo jeść, automatycznie produkcja mleka zostanie zwiększona. A co zrobić, by jednak trochę sobie pomóc?