Tag

noworodek

Śpiące dziecko

Jaka pościel najlepsza dla dziecka? Czym kierować się przy wyborze pościeli dla noworodka i dla starszego dziecka?

Jest to istotne szczególnie w przypadku noworodków, ale i przy starszych dzieciach warto jest wiedzieć czym się kierować przy kupnie. Wyprawka dla noworodka – pościel Jaki rozmiar pościeli dla dziecka? Jaki materiał pościeli dla dziecka?...Wyprawka dla noworodka – pościel Wyprawka dla noworodka to coś, co najczęściej spędza sen z powiek każdej przyszłej mamie. Oprócz jednak takich podstawowych rzeczy jak ubranka, kosmetyki czy łóżeczko czy materac dla dziecka, warto pamiętać także o odpowiednim doborze pościeli.

Mama z dzieckiem i butelka mleka

Ulewanie u niemowlaka – czy jest się czym martwić?

Jakie są przyczyny ulewania się u noworodków i jak temu zapobiec? Jak wygląda ulewanie u noworodków? Jakie są przyczyny ulewania u niemowląt? Jak długo trwa ulewanie u niemowląt? Jak zapobiegać ulewaniu jedzenia u niemowląt? Czym różni się ulewanie od wymiotów?...Jak wygląda ulewanie u noworodków? Ulewanie jedzenia przez niemowlęta przypomina wymioty, ponieważ wiąże się to ze zwrotem części zjedzonego pokarmu. Zazwyczaj jest to wolnocieknąca cienka strużka płynu, co nie wiąże się z żądnymi gwałtownymi reakcjami organizmu.

ojciec z dzieckiem

Jak wzmocnić więź dziecka z ojcem?

Noworodek a ojcostwo Więź przedszkolaka i ucznia z ojcem Budowanie więzi z nastolatkiem Noworodek a ojcostwo Nie ma co zaprzeczać, że dziecko z matką od początku wiąże silna więź.

rodzice z noworodkiem

Rodzicielstwo bliskości – na czym polega?

Zapewnij odżywczy dotyk U noworodków najbardziej wykształcony jest zmysł dotyku. Właśnie dlatego tak ważne jest dla nich przytulanie, noszenie, czucie obecności rodzica. Dzięki temu czują się bezpiecznie i mogą poznawać otoczenie.