Tag

grupy

Rodzice i dziecko zimą

Nauka jazdy na nartach to nie wszystko. Czego nauczy się Twoje dziecko w przedszkolu narciarskim?

Dodatkowo, gdy zajęcia odbywają się w grupie, dzieci uczą się też wzajemnie od siebie....Ponieważ przedszkole narciarskie jest nastawione na szkolenie najmłodszych dzieci, bo już w wieku 3 – 5 lat, należy zdawać sobie sprawę z tego, że kursy te muszą być specjalnie dopasowane do tej grupy wiekowej.

Śpiące niemowlę

Czy monitor oddechu dziecka jest niezbędny? Kiedy warto go mieć?

Monitory przeznaczone są przede wszystkim dla dzieci z grupy ryzyka nagłą śmiercią łóżeczkową, jednakże może dość do tego z wielu różnych przyczyn. Wystarczy, że dziecko się źle ułoży, śpi na brzuszku czy przypadkiem coś zakryje jego buzię uniemożliwiając oddech.

zajęcia plastyczne dla przedszkolaka

Jakie zajęcia dodatkowe dla przedszkolaków? 

W nawiązywaniu kontaktu z rówieśnikami, w zwykłych, codziennych czynnościach rozwija swoje umiejętności, uczy się współdziałania w grupie, poznaje otaczający je świat.

krem i ręcznik

Kosmetyki dla dzieci – jak wybierać dobre szampony, kremy, oliwki dla dzieci? Czego unikać w składzie kosmetyków dla dzieci?

Parabeny to kolejna grupa szkodliwych substancji. To nic innego jak konserwanty. Dla skóry ludzkiej często są alergenami. Mogą wywoływać uczulenie, a także uwrażliwić skórę na działanie czynników zewnętrznych. Wchłaniają się przez skórę.

Dziecko rysujące

Czego uczyć dziecko w wieku przedszkolnym? Jak wspierać rozwój przedszkolaka?

Kłótnie, konflikty pojawiające się podczas zabawy, walka o bycie liderem w grupie czy chęć zwrócenia na siebie uwagi to bardzo powszechne zjawisko w tym wieku. Również i na to rodzic musi być przygotowany i wiedzieć, jak dziecku wytłumaczyć i pokazać sposoby rozwiązywania konfliktów.