Tag

wymioty

Ciąża

Dolegliwości w ciąży: co jest typowe? Jak sobie radzić?

Wymioty w ciąży – jak sobie radzić? Jedną z najczęściej wymienianych dolegliwości są wymioty, które towarzyszą 75% ciężarnych kobiet....Nudności i wymioty zwykle ustają po 12-14 tygodniu. A jak sobie z nimi radzić? Przyczyny wymiotów mogą być różne (hormony, stres lub pierwsza ciąża), jednak bez względu na to musisz sobie jakoś z nimi poradzić.

Mama z dzieckiem i butelka mleka

Ulewanie u niemowlaka – czy jest się czym martwić?

Czym różni się ulewanie od wymiotów? Jak wygląda ulewanie u noworodków? Ulewanie jedzenia przez niemowlęta przypomina wymioty, ponieważ wiąże się to ze zwrotem części zjedzonego pokarmu....Czym różni się ulewanie od wymiotów? Przede wszystkim różni się tym, że ulewanie jest powolne i w żadnym przypadku dziecko nie odczuwa z tego powodu żadnych nieprzyjemności ani bólu. Wymioty są gwałtowne, bolesne, nieprzyjemne i najczęściej zwrócony pokarm nieprzyjemnie pachnie.

Dziecko zapinające pasy w samochodzie

Choroba lokomocyjna dzieci – przyczyny i sposoby na jej pokonanie

Objawy choroby lokomocyjnej mogą być różne, choć każdy z nas kojarzy je przede wszystkim z wymiotami, nie tylko one świadczą o tej przypadłości. Można do tego zaliczyć również złe samopoczucie, zawroty i bóle głowy, nudności, a także bladość pojawiająca się na twarzy.